A jaká je vaše strategie pro školství?
Každý by chtěl “lepší vzdělávání”. Ale co to konkrétně znamená a jak se k tomu dostat?
Co kdybychom si to každý nějak srovnali v hlavě? Můžeme pak své strategie či dílčí úvahy porovnat se strategiemi ostatních viz např.:
reforma paní Zajíčkové 8PLUS2
a další
a vyextrahovat z nich to nejlepší.
Co třeba takto? ;-)
Jak strategie může vypadat ve větším detailu
Například její část takto zobrazená v Mapě úvah dle konceptu CleverDoer.
Mapa úvah ke strategii PEF - Skvělý život našim dětem pro lepší vzdělávání
Příklady dílčích témat
Jak využívat data pro akce směřující k cílům v českém vzdělávání?
Všichni by chtěli kvalifikované rozhodování podle informací, ale…
Jaké zdroje eduporna máte nejoblíbenější?
Jednou z cest k lepšímu vzdělávání je jeho vyšší efektivita. A jedna z cest k ní je:
Chcete přispět k lepšímu vzdělávání v Česku?
A hledáte cestu jak? Nápady mohou vznikat, rozvíjet se a býti dotahovány do akcí a výsledků nejlépe v komunitě. Třeba rozvíjet tento námět.
Pro online komunikaci komunity jsme zvolili Discord. Je to s velkou pravděpodobností služba, kterou neznáte. Umožňuje mít obsah diskuzí více pod kontrolou než sociální sítě. Mohou zde diskutovat všichni bez ohledu na to, odkud a kdy přišli. Lze pracovat s vlákny, kdy diskuze k úvodnímu nápadu je přístupná na jednom místě.
Nebojte se toho a nahlédněte do světa za e-mailovou schránkou a komentáři na sockách, které zapadnou v pěně timeline. Stojí to za to. ;-)













