Co s výzkumem od ČŠI?
ČŠI udělalo výzkum. Potenciálně extrémně užitečný. Nepovedla se jeho komunikace. Pojďme SPOLEČNĚ dokázat, že ten výzkum má velký smysl. Jen je potřeba ho příště udělat lépe.
O čem výzkum je
Jak výzkum co nevíce využít?
Příklad 1 - Index znevýhodnění škol
Sami autoři říkají, že výzkum chtějí využít k tomu, že:
určí pro každou školu index “znevýhodnění”
a těm nejvíce znevýhodněným poskytnou prostředky a podporu navíc,
aby měly školy lepší šanci se se znevýhodněním svých žáků vyrovnat.
Do kontextu celkové strategie školství by to mohlo zapadat třeba nějak takto:
Mimochodem, ten index znevýhodnění klidně může mít více rozměrů než jeden. Díky tomu jde pak vytvořit několik skupin škol, které jsou si “podobné”, jsou v podobné situaci. A pro ty skupiny, situaci, lze šít konkrétní opatření jim na míru. Tím se může efektivita aktivit škol znásobit, protože každý dostane tu podporu, co potřebuje.
Ukažme si to z příkladu z korporátní sféry , kde řídíte síť prodejen v různých tržních situacích. Na základě 3 metrik se nadefinuje 7 skupin prodejen, v našem případě škol, pro které lze zvolit různé strategie. Více k tématu viz Jak využít toho, že všichni zákazníci nejsou stejní.
Jak výzkum co nevíce využít? - Co napadá vás?
Využití takovýto unikátní výzkum má určitě mnoho jiných.
Co napadá vás?
Pojďme uspořádat “Výzkum pro děti Challenge”.
Zašlete nám vaše náměty na využití dat z výzkumu.
Ať je tady můžeme zveřejnit.
Ať je přínos výzkumu zřejmý.
Ať je zřejmé, že nemá smysl ho kvůli nešťastné komunikaci pohřbívat.
Ale udělat příště ho lepší.
Náměty pošlete:
Nejlépe po přijmutí pozvánky do naší diskuzní skupiny na Discordu přímo do vlákna věnovanému tomuto výzkumu. Více dále. Výhodou je, že uvidíte i příspěvky ostatních bez ohledu na to, odkud přišli a můžeme společně nápady rozvíjet.
Nebo napište na sockách do komentářů či příspěvků, kde nás otagujete.
Anebo, jste-li boomer, na e-mail prodetichallenge@romanripa.com . ;-)
Jednou z cest k lepšímu vzdělávání je jeho vyšší efektivita. A jedna z cest k ní je:
najít lidi, kteří mají dar či se naučili vysvětlovat věci srozumitelně a atraktivně,
maximálně jejich obsah šířit,
ideálně jim i dávat zpětnou vazbu, aby věděli, že to nedělají do prázdna.
AI disclaimer
Př hledání scénářů využití dat je využití AI povoleno. Ovšem za podmínky, že součástí předání práce budou
Prompty, které jste použil/a.
Na jaký nečekaný vhled jste při promptování narazil/a. V čem vás překvapil?
Jaký zajímavý, užitečný, opakovaně použitelný pattern posloupností promptů vás buď napadl nebo byl AI podstrčen. V čem byl zajímavý?
To je součást řešení předaných po přijetí pozvánky https://discord.com/invite/mH3KN3x3NH ve vlákně https://discord.com/channels/1378293955363475456/1508721353795174450
Související témata
Co můžeš pro lepší vzdělávání udělat ty?
Pokud nám rodičům záleží na vzdělání našich dětí, musíme pro něj něco DĚLAT. Je to zodpovědnost nás všech. Nelze ho jen delegovat na politiky, učitele, jednou za 4 roky odvolit a průběžně nadávat nad jeho nekvalitou.
Jak využívat data pro akce směřující k cílům v českém vzdělávání?
Všichni by chtěli kvalifikované rozhodování podle informací, ale…
A jaká je vaše strategie pro školství?
Každý by chtěl “lepší vzdělávání”. Ale co to konkrétně znamená a jak se k tomu dostat?
Chcete přispět k lepšímu vzdělávání v Česku?
A hledáte cestu jak? Nápady mohou vznikat, rozvíjet se a býti dotahovány do akcí a výsledků nejlépe v komunitě. Třeba rozvíjet tento námět.
Pro online komunikaci komunity jsme zvolili Discord. Je to s velkou pravděpodobností služba, kterou neznáte. Umožňuje mít obsah diskuzí více pod kontrolou než sociální sítě. Mohou zde diskutovat všichni bez ohledu na to, odkud a kdy přišli. Lze pracovat s vlákny, kdy diskuze k úvodnímu nápadu je přístupná na jednom místě.
Nebojte se toho a nahlédněte do světa za e-mailovou schránkou a komentáři na sockách, které zapadnou v pěně timeline. Stojí to za to. ;-)









